Skip to content

Adobe koupilo fotobanku Fotolia

11. prosince 2014 vydalo Adobe tiskové prohlášení o plánovaném zakoupení fotobanky Fotolia. Celá transakce by měly být dokončena počátkem roku 2015 a Fotolia bude plně integrována do Adobe Creative Cloud.

 

Jaká je současná situace?

Zatím se jedná o předběžné údaje, protože celý proces akvizice musí projít řadou schvalování a bude třeba upravit či zregulovat mnoho věcí. Adobe odkoupilo Fotolii za $800 milionů od stávajícího majitele Kohlberg Kravis Roberts & Co. L.P., k plnému převodu by mělo dojít do konce prvního kvartálu 2015. Adobe před 2 lety koupilo Behance, to je však pro plné využití Creative Cloud málo. Fotolia by měla zaplnit mezeru v nabídce, jak však bude vše technicky provedeno zatím není známo. Další podrobnosti jsou v tiskovém prohlášení Adobe.

Co znamená akvizice Fotolie pro autory?

Zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnosti ohledně dopadu na autory. Fotolia by měla být plně integrována do Adobe CC, bude však fungovat i samostatně jako doposud. Ředitelem Fotolie bude i nadále Oleg Tscheltzoff. Žádné údaje o případné změně cen, provizí či dopadech na partnerské prodeje a DPC zatím nejsou známé. Integrace do Adobe CC jistě může přinést výrazný nárůst prodejů, zároveň však zůstává otázkou cena i výše provizí. Téměř jistě půjde o předplatné v rámci CC.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *